Oppaanasi rakentamisen viidakossa

Korak on rento ja joustava joensuulainen suunnittelutoimisto. Olemme erikoistuneet rakenne- ja elementtisuunnitteluun ja suunnittelemme projektisi huolella alusta loppuun asti.

Asiat, jotka hoidamme ammattiylpeydellä ja asiakaslähtöisesti:

Rakennesuunnittelu

Elementtisuunnittelu

Haasteiden ratkaisut

Meiltä saat kustannustehokkaat rakenneratkaisut kohteiden suuruudesta ja monimuotoisuudesta riippumatta. Käytämme suunnittelussa mallintamista, jonka avulla saamme tarkkoja ja havainnollistavia suunnitelmia. Tarjoamme ratkaisuja asiakkaidemme rakennushankkeiden eri haasteisiin myös nopealla aikataululla. Kaikki palvelumme tarjoillaan rennon otteen kera ilman hampaiden kiristelyä!

Jarmo Turunen
jarmo.turunen@korak.fi
0504302807
Toimitusjohtaja

Jaakko Laamanen
jaakko.laamanen@korak.fi
0503888010
Talous ja hallinto

Markus Potkonen
markus.potkonen@korak.fi
0504524367

Joni Kurki
joni.kurki@korak.fi
0504488486

Sampo Myyry
sampo.myyry@korak.fi
0504005011

Miika Kainulainen
miika.kainulainen@korak.fi
0504366980

Jukka Partanen
jukka.partanen@korak.fi
0504119011

Niina Sivonen (Äitiyslomalla)
niina.sivonen@korak.fi
0102081850

Harjoittelija
Heikki Pitkänen
heikki.pitkanen@korak.fi
0504450556

Harjoittelija
Nico Räty
nico.raty@korak.fi
0102081850

Toimisto

010-2081850
info@korak.fi

Alasintie 1B, liikehuoneisto 8
80130 Joensuu

Laskutus

Arvoisa yhteistyökumppanimme, olemme siirtyneet sähköiseen laskutukseen ja toivomme saavamme laskut ensisijaisesti sähköisessä muodossa.

Emme vastaanota laskuja käyntiosoitteeseemme.

Laskutustiedot

Rakenne- ja elementtisuunnittelu

”Toiminta Karjalaisittain mutkatonta ja oikeisiin asioihin keskittyvää. Myös urakoitsijat ja betonielementtien valmistajat ovat pitäneet suunnitelmia hyvinä ja laadukkaina.”

Juha Schreck, Broman Yhtiöt

Motonet laajennus, Vantaa

Rakenne- ja elementtisuunnittelu

As Oy Sotkamon Urheilija-asunnot, Vuokatti

Elementtisuunnittelu

Vuokattiareena, Vuokatti

Rakenne- ja elementtisuunnittelu

Lehtopolku asuinkerrostalot ja parkkihalli, Joensuu

Rakenne- ja elementtisuunnittelu

Konekorjaamo, Sotkamo

Rakenne- ja elementtisuunnittelu

Ylämyllyn yläkoulu, Liperi

Korak asiakkaan sanoin

”Toiminta Karjalaisittain mutkatonta ja oikeisiin asioihin keskittyvää. Myös urakoitsijat ja betonielementtien valmistajat ovat pitäneet suunnitelmia hyvinä ja laadukkaina.”

Juha Schreck, Broman Yhtiöt