Oppaanasi rakentamisen viidakossa

Korak on rento ja joustava joensuulainen suunnittelutoimisto. Olemme erikoistuneet rakenne- ja elementtisuunnitteluun ja suunnittelemme projektisi huolella alusta loppuun asti.

Asiat, jotka hoidamme ammattiylpeydellä ja asiakaslähtöisesti:

Rakennesuunnittelu

Elementtisuunnittelu

Haasteiden ratkaisut

Meiltä saat kustannustehokkaat rakenneratkaisut kohteiden suuruudesta ja monimuotoisuudesta riippumatta. Käytämme suunnittelussa mallintamista, jonka avulla saamme tarkkoja ja havainnollistavia suunnitelmia. Tarjoamme ratkaisuja asiakkaidemme rakennushankkeiden eri haasteisiin myös nopealla aikataululla. Kaikki palvelumme tarjoillaan rennon otteen kera ilman hampaiden kiristelyä!

Jarmo Turunen
jarmo.turunen@korak.fi
050 430 2807
Toimitusjohtaja

Jaakko Laamanen
jaakko.laamanen@korak.fi
050 388 8010
Talous ja hallinto

Markus Potkonen
markus.potkonen@korak.fi
050 452 4367

Joni Kurki
joni.kurki@korak.fi
050 448 8486

Sampo Myyry
sampo.myyry@korak.fi
050 400 5011

Miika Kainulainen
miika.kainulainen@korak.fi
050 436 6980

Toimisto

010-2081850
info@korak.fi

Alasintie 1B, liikehuoneisto 8
80130 Joensuu

Laskutus

Ko-Rak Palvelut Oy
Y-tunnus: 2560806-3
Alasintie 1 B, liikehuoneisto 8
80130 Joensuu

Sähköpostilasku:
jaakko.laamanen@korak.fi

E-laskutusosoite:
003725608063 OKOYFIHH

”Toiminta Karjalaisittain mutkatonta ja oikeisiin asioihin keskittyvää. Myös urakoitsijat ja betonielementtien valmistajat ovat pitäneet suunnitelmia hyvinä ja laadukkaina.”

Juha Schreck, Broman Yhtiöt

Motonet laajennus, Vantaa

As Oy Sotkamon Urheilija-asunnot, Vuokatti